Monday challenge: Candy candy
by
Miuri
- luni, octombrie 29, 2012
Hey,
Iată că a venit în sfârșit ziua provocărilor și eu mi-am propus să mai fac un machiaj de Halloween, nu de alta dar am prins gustul, deși talent ioc, zero, nada, mulțime vidă! =))
Tema propusă de Miu Miu este una specifică ei: candy! Mai lipsește una cu fundițe și-i gata treaba. Eu când aud de draga mea Miu Miu mă gândesc numai la rozăciuni și fundițe! Visul meu e să-i trimit într-o zi o cutie plină cu fundițe ca să-și pună și la furculiță dacă vrea :)) Mai rău e că Aqua Shell îi ține hangul, așa că mi-am propus eu să mă răzvrătesc și să respect tema, with a twist. Da, am zis să fac ce n-am reușit în postarea anterioară, să fac un machiaj pentru Dia de los muertos, o sărbătoare mexicană despre care puteți afla mai multe accesând google.
De poze nu-s mândră, dar iar n-am avut timp. De fapt, am văzut la colegele de blogosferă interpretări de sugar skull sau candy skull foarte faine. Dar provocarea e provocare, trebuie să mă țin de cuvânt.
Cam asta-i! Taaare-s curioasă de interpretările colegelor mele, Miu Miu și Aqua Shell. Abia aștept să văd ce au făcut. Despre încercarea mea ce spuneți? Veți petrece de Halloween?
PS: parcă am ieșit cam botoasă în poze, nu? :))
Gânduri bune,
Miuri

